image1 image2 image3 image3

O Maratonie

Tego typu imprezy sportowej jeszcze nie było w środkowej Polsce; biegowo-rowerowy maraton wokół jednego z największych w Polsce sztucznych zbiorników w kraju - Jeziora Sulejowskiego. 50 km niezwykle atrakcyjnej trasy wiodącej w większości leśnymi duktami i ścieżkami nad brzegami pięknego jeziora. Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego to impreza zarówno dla doświadczonych biegaczy i rowerzystów jak również amatorów stawiających sobie ambitne cele.

Dla biegaczy będzie to niecodzienne wyzwanie i sprawdzenie granic własnej wytrzymałości w kilkugodzinnym biegu. W rywalizacji rowerzystów główną rolę będzie odgrywała szybkość. W całości znakowana trasa zaprowadzi zawodników w malownicze zakątki wybrzeża Jeziora Sulejowskiego, wciąż dzikie i przez niewielu odkryte. Rozlewiska Luciąży, atrakcyjne zatoki jeziora, nadbrzeżne wydmy i piękne sosnowe lasy to tylko niektóre z elementów krajobrazu, które będą podziwiać uczestnicy imprezy.

Zmęczeni zawodnicy będą mogli liczyć na zastrzyki energii na punktach żywieniowych oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody. To nie koniec niespodzianek, które czekać będą na uczestników wrześniowej imprezy. Kolejne będziemy ujawniać na tej stronie, dlatego zapraszamy do jej śledzenia. Zapraszamy również na stronę Maratonu na facebooku. Zachęcamy do polubienia naszego profilu żeby być na bieżąco z wieściami dotyczącymi imprezy.

Za organizację imprezy odpowiada ekipa ze Stowarzyszenia KTR BikeOrient; od kilku lat przygotowująca Rajdy Bike Orient. Startowaliśmy w dziesiątkach imprez rowerowych i biegowych. Okolice Jeziora Sulejowskiego znamy doskonale z licznych wycieczek rowerowych i biegowych. Doświadczenia organizacyjne i startowe oraz znajomość terenu z pewnością pomogą nam w przygotowaniu Maratonu na wysokim poziomie. Wsparcie organizacyjne zapewnia Urząd Miejski w Sulejowie oraz Hotel Podklasztorze.

Zapraszamy na niezwykłe sportowe przeżycia nad Jezioro Sulejowskie. Start i meta 13 września 2014 w Sulejowie (Hotel Podlasztorze).

PS Dzień po Maratonie odbędzie się Rajd Bike Orient ze startem i metą w tym samym miejscu. Zapraszamy również do udziału w tej imprezie.

2014  Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego   globbersthemes joomla templates