top of page

Dolina Warty | Szczepocice Rządowe, 5-04-2014Pierwsza tegoroczna edycja Bike Orientu już za nami. 5 kwietnia do Szczepocic Rządowych nad Wartą przyjechało 194 zawodników by rywalizować w jeździe rowerowej i biegach na orientację. Jak wynika z pierwszych relacji i komentarzy zamieszczanych przez startujących w sieci, zawody należy uznać za bardzo udane, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Na stronie dostępne są wyniki. Zamieściliśmy również mapy. W dziale Relacje na bieżąco uzupełniamy linki do relacji uczestników.

Największym zaskoczeniem sportowym imprezy było zwycięstwo Pawła Słomki na trasie giga, który pokonał o kilka minut faworyta zawodów Adama Wojciechowskiego. Wśród kobiet triumfowała Agata Motyl-Adamczyk, która kontynuuje dobrą passę z ubiegłego roku. Na trasie mega pierwszy był Dominik Golicki, a wśród pań Anna Banaszkiewicz. Na trasie pieszej jednocześnie linię mety przekroczyli Jerzy Lekki i Piotr Mikulski. Do grona zwycięzców dołączyła Katarzyna Polak. Co ciekawe jedyna pani na trasie pieszej wystartowała na... trasie rowerowej. Awaria jednośladu przekreśliła możliwość dalszej jazdy więc pani Katarzyna postanowiła spróbować sił w biegu.Największym problemem organizacyjny okazały się znikające punkty kontrolne, które jak widać bardzo spodobały się miejscowym. Niestety trudno temu zapobiec. Mamy nadzieję, że to nie wpłynęło na wyniki rywalizacji.

Wszystkie pochlebne dla nas i niezwykle motywujące opinie są wynikiem współpracy KTR BikeOrient z wieloma instytucjami i osobami, które wsparły nas w naszych wysiłkach.

Dziękujemy Staroście Powiatu Radomszczańskiego Panu Robertowi Zakrzewskiemu za patronat i rzeczowe wsparcie dla naszej inicjatywy. Z Pana Starosty osobistego zaangażowania wnioskujemy nowe, ciekawe perspektywy dla naszych sportowych pomysłów. Dziękujemy także Panu Arkadiuszowi Szczegodzińskiemu, rzecznikowi starostwa za inspirującą obecność i przychylność dla naszych projektów.Podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Gidle pod dowództwem Pana Jana Wiśniewskiego i Nadleśnictwa Radomsko pod wodzą Pana Tomasza Wrzalika. Na ich terenach znaleźliśmy nie tylko znakomite warunki do uprawiania orienteeringu, ale i wsparcie w postaci nagród rzeczowych.

Wielkie dzięki dla Wydawnictwa Compass z Krakowa za udostępnienie map. Wielką pomoc w organizacji punktów żywieniowych otrzymaliśmy ze strony PSS Zorza w Radomsku, Firmy którą kieruje Pan Wiesław Kosendek. Bez tej pomocy pokonanie ekstremalnych tras naszego rajdu byłoby niezwykle utrudnione, a może nawet niemożliwe. Wielką przyjemność sprawiły zwycięzcom zmagań rajdowych nagrody rzeczowe fundowane przez Firmę Pani Luizy Boczek z Radomska. Znawcy piwa z uznaniem komentowali asortyment zawarty w nagrodach.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Radomsku i Pani Elżbiecie Kurowskiej – Gierasimiuk za wsparcie przy organizacji trasy Hobby, na którą wystartowały rodziny z dziećmi. Specjalne podziękowania składamy ekipie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod wodzą Pana Jacka Rogalskiego za trud zorganizowania specjalnego punktu kontrolnego na wodach zbiornika w Jankowicach.

W pracy sekretariatu Rajdu sprawdzili się znakomicie: Sylwia Bartłomiejczyk, Anna Banaszkiewicz, Anna Dzieniarz, Michał Bareła i Elżbieta Banaszkiewicz, a na punktach żywieniowych dzielnie trwali Ania i Marek Leśniczek oraz debiutujący w tej roli Krzysztof Wiktorowski. Tradycyjnie już najlepsze zdjęcia rajdowe wykonał Paweł Banaszkiewicz. Dziękujemy. Bez Was to by się wcale nie udało.A Pyzy? Oczywiście nie może zabraknąć podziękowań za pyzy, które w Szczepocicach smakowały absolutnie wszystkim. Dziękujemy Paniom Basi i Krysi oraz Leokadii za pyszności i uśmiech.

Zapraszamy do udziału w kolejnych Rajdach Bike Orient. Najbliższa edycja planowana jest 28 czerwca na Jurze Wieluńskiej. A wcześniej polecamy się sprawdzić w organizowanej przez nas nowej imprezie. W dwuosobowych zespołach pieszo lub na rowerze będzie można rywalizować już 31 maja w Rajdzie Miejskim Aktywna Przestrzeń Łodzi.


WYNIKI


MAPY

Trasa Hobby - mapa + zagadki


RELACJE

Zakończone edycje
bottom of page