top of page

Jura Krakowsko-Częstochowska | Niegowa, 8-10-2016

5 edycji, 600 uczestników, 500 km i ponad 100 punktów kontrolnych - to tylko kilka liczb opisujących zakończony na Jurze Puchar Bike Orient. Od kwietnia do października spotykaliśmy się na trzech edycjach Bike Orient i dwóch OrientAkcjach: Strawczyn w Górach Świętokrzyskich, Zofiówka w okolicach Pabianic, Taraska w Sulejowskim Parku Krajobrazowym, Głowno na Wzniesieniach Łódzkich oraz Niegowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Rywalizacja w Pucharze Bike Orient przebiegała na dwóch trasach: Mega ok. 50 km i Giga ok. 100 km w optymalnych wariantach. Do klasyfikacji końcowej zaliczane były maksymalnie trzy najlepsze starty każdego z uczestników.

Finałowa edycja przyniosła dość zaskakujące w niektórych przypadkach rozstrzygnięcia. Na trasie Giga pierwsze miejsce zajął Adam Wojciechowski, rezerwując je sobie już na OrientAkcji w Głownie. Adam wygrał wszystkie cztery rozegrane dotychczas Puchary Bike Orient. Drugie miejsce w Pucharze Bike Orient zdołał obronić Krystian Jakubek, który również nie pojawił się w Niegowie. Trzecie miejsce zajął Łukasz Mirowski, który na Jurze zaliczył swój najlepszy w tym roku start. Krystian i Łukasz zdobyli tyle samo punktów. O końcowym wyniku zdecydował lepszy łączny czas rywalizacji Krystiana w edycjach, w których oboje startowali. O wielkim pechu może mówić Krzysztof Niedośpiał. Awaria sprzętu nie pozwoliła mu nawiązania walki z Krystianem i Łukaszem.

Wśród kobiet na trasie Giga o rozstrzygnięciu decydowały dobre, regularne starty. Na wszystkich 5 edycjach wliczanych do Pucharu wystartowały Basia Czarny i Ewa Adamczyk i to one zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Trzecie miejsce z dwoma startami zajęła Anna Skompska (Kwitowska).

Na trasie Mega rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Wygrał Michał Bedyk, po raz drugi zapewniając sobie zwycięstwo w finale. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Zarzycki, który nie mógł wystartować w Niegowie i powalczyć z Michałem o zwycięstwo. Trzeci był Rafał Madej, który przez cały sezon prezentował równą, dobrą formę.

Nie mniej ciekawie przebiegała rywalizacja kobiet na trasie Mega. Zwyciężyła Marta Sokołowska. Druga była Magdalena Świerczyńska-Bedyk. Trzecią pozycję zajęła Weronika Szczepaniak, która zwyciężała również w klasyfikacji juniorów. Magda i Weronika zebrały taką samą liczbę punktów, a o zwycięstwie Magdy przesądziły jej lepsze czasy w bezpośrednich starciach.

Mamy nadzieję, że emocji i dobrej zabawy w tym roku nie brakowało. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznych rajdach i rywalizacji w Pucharze Bike Orient 2017. Aktualne informacje na naszej stronie na facebooku - www.facebook.com/bikeorient