top of page

Puszcza Bolimowska | Budy Grabskie, 10.10.2015Finałowa edycja cyklu Rajdów Bike Orient odbyła się 10 października i rozstrzygnęła rywalizację Pucharu Bike Orient 2015. W rywalizacji pucharowej pod uwagę były brane starty uczestników w 4 edycjach rozegranych w tym roku. Na trasach MEGA udział wzięło łącznie 284 osoby natomiast na trasach GIGA 135 osób.Udział w cyklu rajdów był okazją do odwiedzenia i poznania interesujących rejonów centralnej Polski. Sezon rozpoczęliśmy na Górze Kamieńsk, gdzie największym wyzwaniem było zdobycie największego w województwie łódzkim sztucznego wzniesienia. Niezwykle trudna okazała się edycja w Przysusze. Gęste i nieprzebrane lasy nie ułatwiały nawigacji, a punkt nr 19 niektórym śni się do tej pory. Edycja sierpniowa przeszła pod znakiem uporczywych upałów. Na szczęście trasy rajdu przebiegały w widłach Warty i Widawki, które skutecznie chłodziły rozgrzane ciała (przynajmniej na chwilę). Zakończenie sezonu w październiku to dla odmiany chłodna, a nawet mroźna na początku dnia edycja. Na szczęście świeciło słońce, które w miarę przejechanych kilometrów grzało coraz mocniej. Finałowa edycja okazała się najłatwiejsza pod względem nawigacyjnym o czym świadczą wyjątkowo krótkie czasy przejazdów uczestników.Nieobecni zwycięzcami. Tak można określić finałową rozgrywkę na trasie GIGA wśród mężczyzn. Adam Wojciechowski już na edycji w Burzeninie wywalczył sobie zwycięstwo. Pod znakiem zapytania była druga pozycja Grzegorza Liszki, która mogła być przechwycona przez konkurentów, co się jednak nie stało. Dobry występ zaliczył Radosław Walentowski. Startując niemal spod domu dał się wyprzedzić tylko Pawłowi Brudle, który w tym roku debiutował na trasie GIGA. Tyle samo punktów pucharowych co Radek uzbierał Michał Szypliński i ostatecznie to on zajął trzecie miejsce o czym zdecydowało zebranie przez niego większej liczby punktów kontrolnych na edycji w Przysusze.Wśród Pań na trasie GIGA pierwsze miejsce w Pucharze zajęła Anna Skompska. Miała trochę uławione zadanie niż konkurentki, gdyż jako jedyna wystartowała we wszystkich czterech edycjach. Zbieranie punktów opłaciło się - wyprzedziła o jeden punkt Danutę Blank. Trzecie miejsce podium zajęła Katazyna Polak.

Niespodziewany obrót przybrała rywalizacja wśród Panów na trasie MEGA. Wielu obstawiało zwycięstwo Bartosza Nowaka, który ostatnio prezentował znakomitą formę. Niestety nie dotarł na finałowe zawody z powodu choroby i ostatecznie zajął dopiero 22 miejsce. Bardzo dobrze wykorzystał tą sytuację Michał Bedyk, który w fantastycznym stylu wygrał edycję w Puszczy Bolimowskiej i tym samym zakończył sezon na pierwszym miejscu pucharowym. Drugie miejsce z niewielką stratą do zwycięzcy zajął Krystian Jakubek. Trzeci był Zenon Lulek, któremu do zdobycia podium wystarczył udział w trzech pierwszych edycjach rajdu.


Pierwsze dwie kobiety w Pucharze na trasie MEGA zdobyły taką samą liczbę punktów kontrolnych. O zwycięstwie Lidki Hajduk nad Martą Sokołowską zdecydował krótszy łączny czas pokonania tras na Górze Kamieńsk i w Puszczy Bolimowskiej. Trzecią pozycję wywalczyła Agnieszka Koźba.

Kończymy sezon w dobrych nastrojach i już planujemy kolejny. Na tegorocznych imprezach nie zabrakło emocjonującej rywalizacji i pozytywnej atmosfery. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przyszłym roku, a może nawet ciekawiej. Jeżeli masz pomysły i ciekawe rozwiązania, które mogłyby być wprowadzone w przyszłym sezonie prosimy o napisanie maila na adres bikeorient@o2.pl lub dodanie swojego komentarza poniżej lub na facebooku.


WYNIKI


MAPY


RELACJE

Zakończone edycje
bottom of page