top of page

Okolice Łodzi | Łódź, 25-10-2014

W sobotę rozegrana została ostatnia w tym roku edycja Rajdu Bike Orient. Impreza zakończyła cykl Pucharu Bike Orient, na który składały się cztery imprezy. Pod Łodzią było chłodno, ale nie przeszkodziło to blisko 200 uczestnikom stanąć na starcie rajdu w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Lesie Łagiewnickim. Są już relacje z imprezy. Poniżej prezentujemy zwycięzców Rajdu Bike Orient Okolice Łodzi. Wkrótce zamieścimy klasyfikację i podsumowanie cyklu Bike Orient 2014.

3. Jadwiga Mazurkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom rajdu. Dziękujemy partnerom imprezy oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi za dofinansowanie imprezy. Do zobaczenia na kolejnych imprezach w przyszłym roku:)

Rajd Bike Orient w okolicach Łodzi rozstrzygnął klasyfikację Pucharu Bike Orient 2014. Emocje przed imprezą były duże, gdyż niewiele rozstrzygnęły trzy pierwsze edycje rajdów. Niektórzy zawodnicy potwierdzili swoją wysoką formę z ubiegłego roku. Nie obyło się również bez niespodzianek.

Na trasie giga wśród mężczyzn po raz drugi najlepszy okazał się Adam Wojciechowski. Nie dał szans swojemu największemu konkurentowi - Radosławowi Walentowskiemu, który zajął drugie miejsce. Swojej pozycji do końca nie był pewny Jarek Wieczorek, który obawiał się konkurencji ze strony Pawła Słomki. 10 minutowe spóźnienie Pawła na metę w Łodzi, przekreśliło jego szanse na podium. Jarek zajął trzecie miejsce, a po raz drugi w Pucharze czwarty był Marcin Michalak.

Wśród kobiet dobrą formę przez cały sezon utrzymała Agnieszka Biolik i ostatecznie wygrała klasyfikację pucharową kobiet na trasie giga. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Lipińska, pomimo dwukrotnego spóźnienia na metę w dwóch rajdach. Trzecią pozycję zajęła Anna Kucia (rok temu była druga). W klasyfikacji mocno namieszać mogła Agata Motyl-Adamczyk, ale zaliczyła tylko dwa rajdy (oba zwycięskie). 200 punktów pozwoliło jej na zajęcie czwartego miejsca.

Dużo emocji dostarczyli nam uczestnicy na trasie mega, po raz pierwszy klasyfikowani w Pucharze Bike Orient. Na tej trasie startowało więcej zawodników, niż na trasie giga. Wśród mężczyzn wygrał Michał Kipigroch. Drugi był Paweł Szpak. Panowie zaliczyli dość słabe występy w Łodzi, ale punkty zgromadzone we wcześniejszych edycjach pozwoliły na zajęcie czołowych pozycji. Trzecie miejsce wypracował Dawid Prałat, chociaż przed ostatnią edycją wydawało się, że ma na to małe szanse. Dzielnie walczył Sebastian Orłowski, ale w końcowej klasyfikacji znalazł się tuż za podium. Wielkim przegranym jest Piotr Zarzycki, którego z rywalizacji wykluczyła awaria roweru. Jeżeli utrzymałby poziom dwóch poprzednich startów, miał nawet szansę na końcowe zwycięstwo w Pucharze.

Wśród kobiet na trasie mega najlepsza okazała się Kamila Florczak, która wypracowała sobie pierwszą pozycję w trzech pierwszych rajdach. Tuż za nią sklasyfikowana została Karolina Gruszczyńska. Trzecie miejsce zajęły Renata Nowińska i Anna Rychlik, które trzy edycje rajdów pokonały wspólnie. W grę o czołowe pozycje mogło się włączyć jeszcze kilka pań, ale zaliczyły tylko po dwa starty. Duże szanse miały Jadwiga Mazurkiewicz, Lidia Hajduk i Anna Banaszkiewicz.

Łącznie w Pucharze Bike Orient 2014 zostało sklasyfikowanych 380 osób. Gratulujemy zwycięzcom Pucharu oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w rywalizacji podczas czterech edycji rajdów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rywalizacja będzie co najmniej tak samo emocjonująca jak w tym roku. Do zobaczenia wiosną:)