top of page

Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki | Burzenin, 15-08-2015Adam Wojciechowski na Rajdzie Bike Orient w Burzeninie wywalczył zwycięstwo w Pucharze Bike Orient 2015 na trasie giga. Po 3 edycjach na drugim miejscu plasuje się Grzegorz Liszka, któremu zagraża tylko Michał Szypliński. Musiałby on jednak wygrać finałową edycję, a Grzesiek znaleźć się poza podium. Pretendentów do trzeciego miejsca jest kilku. Obecnie trzecie miejsce zajmuje Łukasz Mirowski, który w tym sezonie na każdej z edycji poprawia swój wynik. Tuż za nim są Krzysztof Szawdzin, Jarek Wieczorek i Radosław Walentowski. Nie zapomnijmy jeszcze o zawodnikach, którzy mają do tej pory zaliczone po dwa starty. Wysoko w klasyfikacji oprócz Michała Szyplińskiego są Paweł Słomka, Łukasz Senderek i Tomasz Zadworny.Wśród Pań na trasie giga wiele się jeszcze może wydarzyć po finałowej edycji. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Anna skompska, która jako jedyna wzięła udział w trzech edycjach. W walkę o pierwsze miejsce mogą się jeszcze włączyć Danuta Blank, Agata Motyl-Adamczyk i Katarzyna Polak. Teoretycznie szansę na podium ma aż 15 Pań spośród 19 sklasyfikowanych po trzech edycjach. Są wśród nich również kobiety, które zaliczyły w sezonie tylko jeden start. Zachęcamy zatem Panie do przyjazdu do Bud Grabskich i włączenie się do walki o czołowe pozycje.

Na trasie mega rywalizacja jest nie mniej zacięta, a to z racji liczby sklasyfikowanych uczestników. W kategorii mężczyzn w tym sezonie wzięło udział aż 256 Panów. Czołową pozycję zajmuje Zenon Lulek, jednak jego pozycja jest mocno zagrożona. Tuż za nim plasuje się kilku dobrych zawodników, którzy z pewnością również mają apetyt na zwycięstwo: Krystian Jakubek, Marek Pochopień, Michał Bedyk, Michał Wesołowski i Piotr Zarzycki. Czarnym koniem całego sezonu może się okazać Bartosz Nowak, który odniósł spektakularne zwycięstwo w Burzeninie, a w Przysusze był drugi.

W rywalizacji kobiet na trasie mega również czekają nas duże emocje. Po trzech edycjach prowadzi Kamila Florczak. Drugą lokatę zajmuje Agnieszka Koźba, która ma szansę zgromadzić więcej punktów niż Kamila. Być może jeszcze większą konkurencją okaże się Marta Sokołowska, która była bezkonkurencyjna w dwóch pierwszych edycjach rajdu. Tylko jeden punkt mniej zgromadziła Lidia Hajduk, która również ma szansę włączyć się w grę o pierwsze miejsce.

Wszystko rozstrzygnie się już 10 października na finałowej edycji Rajdu Bike Orient. Tym razem uczestnicy zmierzą się z trasami wyznaczonymi w Puszczy Bolimowskiej. Serdecznie zapraszamy na wielkie emocje!WYNIKI


MAPY


RELACJE

Maciej Nowosławski (Foto Doktorek) - BIKE ORIENT - rajd BURZENIN 15-VIII-2015r. cz1/2, BIKE ORIENT - rajd BURZENIN 15-VIII-2015r cz 2/2 (fotorelacja)

Zakończone edycje
bottom of page